CZEN
> Novinky
Úvod > Novinky > Konference o bezpečnosti ICT > HISTORIE > Podzim Praha 2014

Konference Security & Networking Praha 2014

Čtvrtek 25. 9. 2014, Aquapalace Hotel****Prague, Pražská 137, Čestlice (Praha-východ)

GPS: 50°0'26.591"N, 14°34'16.827"E, http://www.aquapalacehotel.cz
  

REGISTRACE NA KONFERENCI ZDARMA      

Cesta do hotelu, parkování
Program konference

Pozvánka a program v PDF    

CÍLE KONFERENCE A AKTUÁLNÍ TÉMATA V JEDNOM DNI

Představíme revoluční řešení v boji proti malwaru, detekci složenou z postupných analýz, uvedeme technologické inovace řešení webových a emailových bran, ukážeme nový management pro mobilní zařízení, umíme vyzrát na zálohování dat a virtuálních strojů, předvedeme případovou studii implementace server monitoringu, s naší pomocí neztratíte již ani jeden email a předvedeme TOP USE CASES, jak umí malware elegantně obejít antivirová řešení. Provedeme Vás skládačkou moderních datových center, které musí splňovat podmínky pro cloudové služby, mobilitu, vysokou dostupnost a jednoduchou správu. Pomůžeme nejen naplnit zákon o kybernetické bezpečnosti, ale Vaše investice zacílíme na skutečné firemní potřeby, otevřeme právní okénko zaměřené na cloud a implementaci softwaru. Speciální host Vám přiblíží CyberEurope 2014 a úspěšnost České republiky. Vše doplníme živými ukázkami, návody a konzultacemi na místě konference.

   

Název konferenceSecurity & Networking Praha 2014
 
Ročník9. ročník podzimní konference
   
MottoHrozby musíme umět předvídat
    
Datum a čas 25. 9. 2013, 9.00 - 16.00, registrace od 8.30
     
Místo   Hotel Aquapalace****Prague, Pražská 137, Čestlice (Praha-východ), www.aquapalacehotel.cz     
    
Generální partner
        
Partneři                         
       
                                        
       

Partneři doprovodného programu

a losování  

       
        
 Hlavní výhra v tombole         LET BALONEM a rodinný vstup do aquaparku
   
Mediální partner         
        
        

PROGRAM

Program se průběžně aktualizuje.

8.30–9.00 Registrace a občerstvení
 

Společné plénum: Sál Zanzibar

       
9.00 – 9.30 NOVINKA: „Find, Freeze and Fix“ aneb revoluce v boji proti malwaru
McAfee Advanced Threat Defense (ATD) dokáže odhalit i zcela nový a signaturám neznámý malware kombinací několika navzájem se doplňujících analýz. Hlavní zbraní ATD je kombinace dynamické analýzy ve virtuálním prostředí (vycházející z obrazů operačních systémů zákazníka) a statické analýzy kódu. Výsledky analýzy jsou zkombinovány pro finální vyhodnocení a případnou kategorizaci malwaru. Informace si ATD nenechává pro sebe, ale poskytuje je dalším bezpečnostním řešením, takže pokrývá všechny významné kanály infekce.
Robert Šefr (COMGUARD) 
9.30 – 10.00 NOVINKA: Mobile Device Management v podání společnosti Sophos
Sophos jako Gartner Leader i v rámci vlastního řešení pro MDM dále pokračuje v myšlence přinášet kvalitní produkty s intuitivní konfigurací a pokrytí širokého spektra zákazníků. MDM technologie je dostupná jako software pro implementaci v rámci stávající infrastruktury (on-premise), jako služba hostovaná na serverech Sophos (SaaS) a je také připravena pro provozování poskytovateli služeb (MSP). Podporuje správu zařízení a aplikací na platformách iOS, Andriod (včetně Samsung SAFE), Windows Phone a dalších, kdy licenční model je dle uživatelů, jeden uživatel tedy může mít více zařízení. Pro platformy iOS a Android přináší také šifrování souborů pomocí modulu Sophos Mobile Encryption a pro platformu Android jde ještě dále a integruje AntiMalware, detekci závadných aplikací a filtraci webového provozu. Vše doplníme o živou ukázku.
Per Söderqvist (Sophos)
10.00 – 10.30 Naplnění zákona o kybernetické bezpečnosti
Zákon o kybernetické bezpečnosti a související prováděcí předpisy zadávají mnoho úkolů správcům kritické informační infrastruktury a významných informačních systémů. Tandem společností Unicorn Systems a COMGUARD je plně připraven pomoci při naplnění požadavků ZoKB tak, aby byly investice smysluplné, kladly minimální požadavky na zákazníka a zároveň přinesly větší hodnotu než pouhé naplnění litery zákona.
Jiří Kohout (Unicorn Systems)
  
10.30 – 10.45 Občerstvení
 

Sál Barbados BC: Cloudové služby musí stát na pevných základech aneb skládačka moderních DATACENTER

 
10.45 – 11.15 Dynamická síťová infrastruktura
Základem moderních Datacenter musí být mobilita, vysoká dostupnost a redundance za každých okolností tak, aby klienti měli vždy k dispozici svoje zaplacené služby v cloudu. V produktové řadě VDX, vyvíjené společností Brocade, jsou integrované technologie pro datová centra, jako zejména Ethernet Fabric. Přidané jsou také funkce podpora mobility VM, jednoduchá správa VM a síťové infrastruktury z jednoho bodu a mnoho dalších vylepšení. Zajistíte tak maximální škálovatelnost a obslužnost až stovek virtuálních serverů.
Lukasz Kozlowski (Brocade), Stanislav Pach (COMGUARD)

11.15 – 11.45 Optimalizace přenosů velkého množství dat
Rozšiřujete Vaše služby pro nové zákazníky nebo pro Vaše zaměstnance? Spolu s tím stoupá i množství přenesených dat a můžete narazit na limity Vaší IT infrastruktury. Aby nevznikala úzká místa komunikace a nedošlo k zahlcení infrastruktury, doporučujeme vRouter či vADX pro optimalizaci komunikace mezi fyzickými servery doplněný o vzdálený přístup přes VPN.
Lukasz Kozlowski (Brocade), Stanislav Pach (COMGUARD)

  
11.45 – 12.00 Přestávka
   

12.00 – 12.45 Co tvoří základ ochrany datových center
Bezpečnostní řešení pro datacentra musí splňovat několik podmínek, aby mohla být využita opravdu naplno. Podobně jako u síťové infrastruktury jsou kladeny vysoké požadavky na dostupnost a dostatečný výkon. Kromě firewallingu, IPS filtrace a zprostředkování kritických služeb jako DNS, DHCP a IPAM, také vyhodnocování událostí v datacentru z bezpečnostního pohledu. Další logický požadavek je označován slovem „multitenancy“, tedy mít možnost jednu instanci řešení použít nezávisle pro více subjektů, aniž by se konfigurace nebo reporting z bezpečnostních řešení navzájem jakkoliv překrývaly. Představíme koncept, který tyto požadavky splní a může sloužit jako základ pro škálovatelná a univerzální datacentra.
Robert Šefr a Radim Kupka (COMGUARD)

    
12.45 – 13.45 Oběd
   

Sál Zanzibar: Webová a emailová bezpečnost

 
10.45 – 11.15  Účinná hradba proti Advanced Persistent Threats
Vaše PC i Vaše sítě mohou být velmi lehce zneužité a možná se tak děje i právě teď! Nové možnosti pokročilého řešení McAfee Web Gateway detekují zákeřný kód, analyzují ho a zabrání spuštění. Propojení s novým řešením McAfee ATD vytvoří neproniknutelnou hradbu.  Integrace jednorázové autentizace včetně správy cloudových účtů nebo nového řešení McAfee Enterprise Authentication Service.
Jan Strnad (McAfee)

11.15 – 11.45 Technologické novinky v ochraně poštovních serverů
Zaměříme se na nové technologické vychytávky a příklady využití z firemní reality v řešení McAfee Email Gateway. Ukážeme novinky jako Click Protect a možnost propojení s novým řešením McAfee ATD. To, že jsou poštovní servery chráněny proti agresivnímu spamu, phishingu…… koňům, „Zero-Day“ attackům či útokům z vlastních řad“, je již běžné, ale je nutné také analyzovat kódy, šifrovat důvěrná data uživatelů, jako výpisy z účtu, přístupové údaje, dnes již bez šifrovacích klíčů na své straně, atd..
Jan Strnad (McAfee)

  
11.45 – 12.00 Přestávka
   

Sál Zanzibar: Jak neztratit ani jeden email a elegantně zálohovat data!

 

12.00 – 12.25 Umíme vyzrát na archivaci emailů
Seznámíme Vás s novým pohledem Barracudy na jednoduchou a spolehlivou archivaci. Barracuda Message Archiver, automaticky ukládá, indexuje a deduplikuje všechny e-mailové zprávy a zároveň okamžitě uživatelům umožňuje rychlé vyhledávání a možnost práce s emaily včetně příloh, čímž zajistí zásadní odlehčení pro Exchange servery a zároveň je zárukou, že společnost již neztratí ani jeden email.
Michal Válek (COMGUARD)

12.25 – 12.45 Zálohujte data a celé virtuální stroje s Barracudou
Unikátní hybridní řešení Barracuda Backup Server přichází také s několika vylepšeními. Kromě toho, že kombinuje lokální a vzdálené úložiště, vytváří lokální kopii dat a zároveň umožňuje replikovat data do Barracuda Cloud Storage, může také pomocí Agenta zálohovat souborový systém, stav Windows, MS Exchange Server, MS SQL Server a celé virtuální stroje s funkcí Barracuda LiveBoot, která je umožňuje nastartovat přímo ze zálohovacího zařízení.
Michal Válek (COMGUARD)  
     
12.45 – 13.45 Oběd
 

Společné plénum: Sál Zanzibar

  

13.45 – 14.10 Případová studie implementace ObserveIT
Představíme si úspěšnou implementaci technologie ObserveIT, která tuto společnost významně posunula v oblasti monitoringu externích správců provádějících údržbu a konfiguraci kritických systémů přes vyhrazené terminálové servery. Ke každé relaci externího správce je pořízen kompletní videolog, včetně příslušných metadat, čas trvání relace a uživatelské jméno. Metadata poskytují informace o dění během relace, aniž by bylo nutné nejprve prohlédnout celý videolog a je možné také podle těchto metadat vyhledávat. Součástí bloku bude také krátké představení klíčových vlastností technologie ObserveIT a živá ukázka z Kompetenčního centra.
Radim Kupka (COMGUARD)

14.10 – 14.30 Případová studie implementace NG UTM Firewall Cyberoam Enterprise
Ukážeme implementaci NG firewallu Cyberoam v rámci WAN sítě holdingového seskupení CIDEM s aktivními službami VPN, Web a Application Filter a monitoring datového toku.
Martin Votava a Radim Kupka (COMGUARD)
14.30 – 15.00 Právní okénko v IT: implementace, specifika cloudu a smlouvy
Kritické oblasti smluvní úpravy implementačních smluv a specifika smluv na privátní cloudová řešení, a to z praktického pohledu právníka zabývajícího se IT implementacemi. Půjde jak o obecné smluvní otázky (odpovědnost za škodu, SLA, rozdíly v právních dopadech IaaS, SaaS a outsourcingu či oborové regulace ve vztahu k IT systémům), tak o otázky specifické pro privátní cloud a cloud obecně (umístění dat, vydávání dat, osobní údaje, odpovědnost za obsah dat, postupy pro přechod k jinému poskytovateli atd.)
Mgr. Martin Strnad, advokát, Havel, Holásek & Partners s.r.o., advokátní kancelář
   
15.00 – 15.05 Krátká přestávka
   
15.05 – 15.35 Naše tradiční TOP Use cases tentokrát na téma obcházení antivirů
Možnosti obcházení antivirů založených na signaturách jsou stále dokola zmiňovány a jejich dopady již dávnou nejsou pouhým konceptem, ale malwaru se daří denně pronikat skrz antivirové skeny. Dobrým příkladem je malwarová kampaň převlečená za vymáhání pohledávek nebo exekučních příkazů, která v různých vlnách účinně obešla různé výrobce antivirových produktů a navíc znovu dokázala, že jazykem podvodných emailů již nemusí být jenom angličtina nebo strojově přeložená čeština. Jakým způsobem je malware modifikován? A jak tyto modifikace detekovat? Ukážeme na našich testech v Kompetenčním centru.
Robert Šefr a Radim Kupka (COMGUARD)
15.35 – 16.05 CyberEurope 2014 v České republice
Bezpečnostní týmy (CERT, CSIRT) působící v České republice se v posledních několika letech účastní rozsáhlých kybernetických cvičení. Jedním z nich je letošní Cyber Europe 2014. Přednáška stručně pohovoří o historii kybernetických cvičení a také o tom, jak se takové cvičení plánuje, jak probíhá příprava týmu, jak probíhá samotné cvičení, co je jeho cílem a samozřejmě jaké jsou zkušenosti, dojmy a přínosy.
Zuzana Duračinská (CSIRT.CZ)
16.05 – 16.15 Losování zákaznické ankety
Šanci na výhru mají všichni, hlavní výhrou je LET BALONEM a rodinné vstupné do aquaparku
 
Facebook YouTube Twitter