CZEN
> OP VK-Kraj Vysočina-Vzdělávání v IT bezpečnosti
Úvod > OP VK-Kraj Vysočina-Vzdělávání v IT bezpečnosti > Program 1 - Systémové řízení bezpečnosti IT
 

Jak řídíte bezpečnost informací?

Vzdělávání v IT bezpečnosti

reg. č.: CZ.1.07/3.2.09/04.0031

Nabídka dalšího vzdělávání v rámci projektu OP VK v Kraji Vysočina

 

Program 1 -
Systémové řízení bezpečnosti IT

AKČNÍ SLEVA 90 %

Standardní cena: 20.000,- Kč bez DPH/osobu

Cena po slevě: 2.000,- Kč bez DPH/osobu

 

REGISTRACE

Modul č. 1 (2 dny)

Hlavní témata

Obsah

Cíle

Ekonomické aspekty řízení bezpečnosti IT

Zaměření na nejlepší zkušenosti (best practices) se systémovým řízením bezpečnosti informací a informačních systémů, představení otevřených zdrojů (základní normy řady ISO 27000), analýza rizik a její možnosti z hlediska použité metodiky, správné ocenění informačních aktiv, analýza dopadů na klíčové procesy organizace a další.

Účastník získá metodicky podložení návody pro ekonomické a systémové řízení bezpečnosti informací a informačních systémů v jakékoli organizaci.

Eliminace rizik a snižování nákladů na IT a IT bezpečnost

Zaměření na výběr a posuzování efektivity vynaložených prostředků na bezpečnostní opatření, optimalizaci procesů v rámci řízení bezpečnosti IT a další.

Účastník získá znalosti o metodice posuzování efektivity bezpečnostních opatření a optimalizaci procesů s tím spojených.

Speciální bonus:

Nad rámec programu se budeme věnovat i aktuálnímu tématu nařízení Evropské Unie – GDPR.

 

Modul č. 2 (2 dny)

Hlavní témata

Obsah

Cíle

Reálné scénáře odcizení dat organizaceZaměření na praktické ukázky úniku dat ze sítě organizace, rozbor jednotlivých vektorů úniku a náročnosti na zdroje jejich provedení v prostředí standardně zabezpečené organizace.Účastník získá přehled o vektorech, kterými typicky v současné době unikají data z vnitřní sítě organizace, nabyté znalosti bude moci dále interpretovat směr vedení organizace.

Jak detekovat únik citlivých dat

Navazuje na „Reálné scénáře odcizení dat organizace“ se zaměřením na základní přehled o adekvátních protiopatřeních proti úniku dat spolu s detekcí nesprávného a neautorizovaného zacházení s informacemi a prostředky pro zpracování dat.

Účastník získá přehled o nejlepších praktikách v souvislosti s detekcí a prevencí úniku dat z organizace.

Bezpečnost & sociální sítě

Zaměření na problematiku užívání sociálních sítí, P2P sítí, Instant Messagingu a dalších služeb internetu, resp. jejich ne/bezpečného užívání ze strany uživatelů pro soukromé i firemní účely.

Účastník získá přehled o nejlepších praktikách v souvislosti s bezpečným využíváním sociálních sítí a příbuzných služeb.

Bezpečnost mobilních uživatelů

Zaměření na problematiku užívání chytrých telefonů a tabletů, možností jejich zabezpečení, správy a vynucení centrální bezpečnostní politiky organizace.

Účastník získá přehled o nejlepších praktikách v souvislosti s bezpečným využíváním mobilních zařízení.

 
Linkedin Twitter Facebook YouTube