• Hlavní strana
  • Aktualita: COMGUARD se stal výhradním distributorem pro Labyrinth

COMGUARD se stal výhradním distributorem pro Labyrinth

COMGUARD oznamuje zahájení výhradní distribuce Labyrinth pro Česko a Slovensko.

Přidáno: 20.03.2024, 14:27

Srdcem společnosti Labyrinth je zkušený team bezpečnostních inženýrů a penetračních testerů, kteří si dali za cíl firmám poskytnout nástroj pro rychlou a přesnou detekci pokročilých hrozeb bez vysokých nároků na časové kapacity a odbornost obránců.

S touto vizí vznikla Deception Technology platforma Labyrinth.  Využívá širokou paletu klamných prvků, které jsou nahodile distribuovány napříč produkční infrastrukturou.  Generování, distribuce a správa jsou do vysoké míry automatizovány, díky čemuž je proces implementace poměrně nenáročný.

Výsledkem je kompletní zkreslení útočného povrchu díky jeho rozšíření o nastražená zařízení (počítače, servery), návnady (soubory, hesla, SSH klíče atd.), simulované služby (mail, webové aplikace atd.) a další elementy.

Útočník na sebe i při velmi opatrném postupu spolehlivě a přesně upozorní již první interakcí s touto klamnou sítí. O efektivní a včasnou reakci se pak mohou postarat integrace s nástroji jako firewally, endpoint protection či SOAR.

„V COMGUARDu si uvědomujeme zásadní význam využití technik klamu pro efektivní ochranu před hrozbami této doby. Vyspělost platformy Labyrinth v kombinaci s našimi zkušenostmi v dané oblasti tak nepochybně přinese atraktivní možnost postupu společnostem hledajícím spolehlivá bezpečnostní opatření,“ uvedl Martin Votava, obchodní ředitel COMGUARD.