CyberSec Forum Bratislava 2023

Proběhlo: 01.06.2023, 09:20

 

Srdečně Vás zveme do Bratislavy! 

 

Přidáno: 14.04.2023, 11:38

..

...

Vážené dámy a pánové,

přidejte se k nám na CyberSec Forum 2023 v Bratislavě a získejte nové znalosti a praktické rady, jak ochránit svou firmu před kybernetickými útoky.

Naši odborníci z COMGUARD Vám představí nejnovější nástroje pro kybernetickou bezpečnost a nebude chybět ani téma připravované normy NIS2

Pojďte s námi diskutovat a získat nové nápady na řešení rizik spojených s IT bezpečností.

Registrujte se co nejdříve, abyste si zajistili své místo. Těšíme se na Vás!

...

ZÁKLADNÍ INFORMACE
...

Datum

čtvrtek 1. 6. 2023

Start

v 9:20

Místo

Lindner Hotel Gallery Central

Výrobci

Sophos; Trellix; Skyhigh Security; Wallix; Barracuda; Rapid7; SCADAfence; Ekran; Gytpol
GENERÁLNÍ PARTNER AKCE ZLATÝ PARTNER AKCE STŘÍBRNÍ PARTNEŘI AKCE 

PROGRAM

 • 08:45–09:20 Registrace a uvítací coffee break

 • 09:20–09:30 Úvodní slovo generálního partnera SOPHOS
  Ondřej Vlach, Distribution Account Manager Eastern Europe

 • 09:30–09:50 SOPHOS – EDR, XDR nebo MDR? Řekneme, co je pro Vás ta nejlepší volba
  eXtended Detection and Response jako evoluce EDR nebo snad MDR jako další krok? Vysvětlíme, kdy je XDR vhodnější volbou a jaké jsou benefity vyšší verze MDR v podání Sophos, zahrnující jak produkty, tak služby.
  Jak nám tyto technologie zjednoduší práci při ochraně před kyberhrozbami, aniž bychom museli dělat kompromisy, a jak vysoký level bezpečnosti nabízejí? To a další si ukážeme na konkrétních případech.


 • 09:50–10:10 Wallix – PAM na jedničku
  Zabezpečení privilegovaných přístupů, ochrana administrátorských přihlašovacích údajů a zajištění snadno čitelných auditních stop z vašich nejkritičtějších aktiv již nemusí být mimořádně vyčerpávající proces.
  Jeden bod přístupu, jediné uživatelské heslo, jedna hardened appliance, jednotky dní na implemenaci a jedinečně snadná správa – to vše dělá z WALLIX PAM4ALL jedničku pro české a slovenské zákazníky. Seznamte se s evropským leaderem v oblasti PAM i vy.

 • 10:10–10:30 Barracuda – Proč je Cloud-to-Cloud Backup v dnešní době nutností
  Jakub Jančík, Account Manager – CEE, Barracuda
  Zálohování dat cloudového prostředí Microsoft 365 je stejně důležité, jako provádět klasické zálohy on-premise prostředí.Ransomware se může šířit také na SharePointu, či OneDrive. Bez dostupnosti dat z MS Exchange a Teams zůstane firma ochromena.Barracuda Cloud-to-Cloud Backup je flexibilní řešení zálohy Vašeho cloudového MS prostředí, které dokážete zprovoznit v řádu minut.Tato SaaS technologie je vyvíjena ve spolupráci se samotným MS, ukážeme Vám, jak lze díky tomu data jednoduše zálohovat, i obnovovat bez dalších skrytých nákladů nebo poplatků.

 • 10:35–10:50 Přestávka a coffee break

 • 10:50–11:10 Trellix – Pohled napříč organizací z perspektivy Trellix XDR
  S pojmem XDR se nyní potkáváme na každém kroku, kdo nenabízí XDR jako by na trhu IT bezpečnosti nebyl. Ne všichni výrobci však dokážou nabídnout plnohodnotné XDR, jak jej definovala výzkumná společnost Gartner. Díky širokému portfoliu a otevřené platformě, která spolupracuje se stovkami produktů třetích stran Trellix beze zbytku vizi plnohodnotného XDR naplňuje.


 • 11:10–11:30 Rapid7 – Chraňte firemní identitu i v temných zákoutích internetu
  Většina bezpečnostních nástrojů reaguje na aktuálně probíhající útoky. Neméně důležitý je pohled směrem ven a sledovat informace, které již unikly a mohou nasvědčovat tomu, že se společnost stane terčem kybernetického útoku.
  Nástroj Threat Command dokáže predikovat tyto útoky a současně chrání firemní identitu. Sleduje, zda někdo nezneužívá jméno vaší společnosti, např. za účelem phishingu nebo zda se útočník nevydává za konkrétní osobu ve vaší společnosti. Předvedeme vám několik běžných use case, se kterými se můžete ve své praxi potkat.

 • 11:30–11:50 SCADAfence – Kybernetická bezpečnost v průmyslovém prostředí
  S kybernetickými útoky v průmyslovém prostředí se budeme setkávat stále častěji. Provozní technologie jsou mnohem zranitelnější než informační technologie a bezpečnostní incidenty větší a destruktivnější. Abychom předešli kybernetickému útoku, potřebujeme detekovat zranitelnosti, anomálie v síti, monitorovat všechna zařízení a indikovat náznaky útoku. Ukážeme si, jak lze mít pomocí technologie SCADAfence Platform zajištěnou kybernetickou bezpečnost i v průmyslovém prostředí.

 • 11:50–13:00 Oběd v hotelové restauraci

 • 13:00–13:20 Skyhigh Security – Security Service Edge v praxi
  Realita zabezpečení cloudových služeb a dat které do nich zasíláme není tak růžová, jak se může na první pohled zdát. Musíme se k ní stavět se stejnou vážností, jako k zabezpečení on-premise dat. Ani společnosti, které interně nevyužívají cloudové služby nemohou být v klidu, když mají jejich zaměstnanci přístup na internet. Bez vědomí svých zaměstnavatelů cloudové služby využívají a jsou potenciálním rizikem. Podíváme se, jak se k této problematice postavit čelem.

 • 13:20–13:40 SOPHOS – kybernetická bezpečnost jako služba
  Ondřej Vlach, Distribution Account Manager Eastern Europe
  Zvažujete rizika kybernetické bezpečnosti ve vazbě na investice, provozní náklady, dostupnost lidských zdrojů i udržitelnost vašich obchodních záměrů?
  Inspirujte se u SOPHOS a jejich více než 15 tisíců zákazníků, kteří se rozhodli jít cestou kybernetické bezpečnosti jako služby.

 • 13:40–14:00 Jsou důvodem, proč se zabývat NIS2, drakonické pokuty?
  Vladimír Lazecký, Předseda představenstva, VIAVIS
  NIS2 může být strašákem, ale i příležitostí. Můžeme vzpomenout hysterii, která vznikla kolem GDPR a byla by škoda, pokud by NIS2 dopadla stejně… V příspěvku nabídneme pohled na NIS2 jako dobré vodítko, jak Kyber bezpečnost řešit systematicky, prakticky a za rozumné náklady. Na několika reálných kyber incidentech posledních let rozebereme chyby, které k těmto útokům vedly a jak se jim dalo celkem snadno vyhnout, pokud by oběti útoků braly kyber bezpečnost vážně.

 • 14:00–14:10 Acalvio – ShadowPlex jako základní stavební kámen aktivní obrany
  Aktivní obrana je proaktivní strategie pro obranu proti útočníkům, kteří úspěšně pronikli do sítě. S pomocí Deception Technologies dokážeme útočníka zmást a zamezit rozeznání potenciálních cílů útoku od klamných prvků, které využijeme k jeho včasné detekci a identifikaci kompromitovaných zařízení. Krátce Vám představíme novinku na Evropském trhu a leadera v dané oblastí – Spolčenost Acalvio Technologies a jejich technologii ShadowPlex.

 • 14:10–14:30 Přestávka a coffee break

 • 14:30–14:50 Ekran – Jak dostat pod kontrolu aktivity nejen privilegovaných uživatelů?
  Řešením je monitoring přístupu a návazných aktivit. V rámci připravované normy NIS2 jsou na vybraný segment zákazníků kladeny vysoké nároky na úroveň nejen jejich kyberbezpečnosti, ale i jejich celého dodavatelského a odběratelského řetězce. Jak si takovou úroveň bezpečnosti pojistit a aplikovat v praxi? Vhodnou volbou je řešení Ekran Insider Risk Management.

 • 14:50–15:10 Gytpol – Automatizujte záplatování konfiguračních závad
  Věnujete oblasti konfiguračních zranitelností dostatek pozornosti? Útočníci ano – jejich exploitace aktuálně hraje klíčovou roli ve více než 80 % úspěšných útočných kampaních.
  Zcela unikátní technologie Gytpol Validator Vám poskytne efektivní detekční mechanismy a díky propracované automatizaci nápravných opatření umožní dosažení a udržení konfigurační odolnosti s minimálním časovým zatížením.

 • 15:10–15:30 COMGUARD – Ohlédnutí za rokem 2022 optikou služby ThreatGuard a PhishTest
  Informace o kybernetických hrozbách a uživatelé v naší infrastruktuře jsou kritickými pilíři kybernetické bezpečnosti, a proto je velmi důležité jim věnovat maximální pozornost – mít aktuální informace od IT zranitelnostech a školit uživatele v oblasti IT bezpečnosti. Pojďme se společně podívat na to, jakým konkrétním kybernetickým hrozbám jsme v loňském roce čelili a jak jsme se o nich mohli dozvědět. Také se zaměříme na phishingové kampaně, kterým museli jednotliví uživatelé čelit, popíšeme si, jak na něj reagovali a co to mohlo organizacím způsobit.

 • 15:30–15:40 Závěrečná diskuse a tombolaORGANIZAČNÍ POKYNY A POZNÁMKY

Registrace a účast na akci je zdarma do naplnění kapacity. Pokud nedorazíte bez předchozího odhlášení, nebo ohlásíte svoji nepřítomnost těsně před akcí, může Vám být naúčtován poplatek ve výši 50 EUR.

Proces registrace probíhá manuálně, prosíme, vyčkejte na potvrzovací email.

Vstupné zahrnuje občerstvení a oběd.

Registrací na akci vyjadřujete svůj souhlas se zpracováním osobních údajů pro obchodní a marketingové účely. Detailn&iacute.

Cesta

MHD: zastávka Trnavské mýto

Autem: parkování je možné v podzemních garážích společných pro nákupní centrum a hotel. Z podzemních garáží P3 se dostanete výtahem přímo do hotelu. Cestou na hotelové parkoviště projedete přes 3 turnikety. Cena parkování je 3 EUR/hodinu, první 3 hodiny jsou zdarma. Parkovací lístek poté předložíte na recepci. Parkování není v rámci akce hrazeno. 

Změna programu vyhrazena.

Více informací k akci na sales[@]comguard.cz a marketing[@]comguard.cz.