CyberSec Forum Bratislava 2024

Proběhlo: 16.05.2024, 09:00

Srdečně Vás zveme do Bratislavy! 

 

Přidáno: 20.03.2024, 11:59

.

..

 

Vážené dámy a pánové,

je nám ctí Vás pozvat na letošní konferenci CyberSec Forum 2024, kterou pořádáme 16. května v Bratislavě. Získejte nové znalosti a praktické rady, jak ochránit svou firmu před kybernetickými útoky. Naši hosté i odborníci z COMGUARD Vám představí nejnovější nástroje pro kybernetickou bezpečnost.

Pojďte s námi diskutovat a získat nové nápady na řešení rizik spojených s IT bezpečností.

Registrujte se co nejdříve, abyste si zajistili své místo. Těšíme se na Vás!

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

...

ZÁKLADNÍ INFORMACE
...

Datum

čtvrtek 16. 5. 2024

Start

v 8:30

Místo

NH Bratislava Gate One

Výrobci

Trellix; Wallix; Whalebone; Labyrinth; Sophos; LogRhythm; Barracuda; Skyhigh Security; Rapid7; Ekran; Gytpol
GENERÁLNÍ PARTNER AKCE STŘÍBRNÍ PARTNEŘI AKCE 

PROGRAM

 • 8:30 - 9:00   Registrace a uvítací coffee break       
       
 • 9:00 - 9:05 Úvodní slovo generálního partnera Trellix
  Marta Soltys, Regional Manager
 • 9:05 - 9:25 E-mailová bezpečnost jako zásadní dílek skládačky
  Tomáš Koutný, Product Manager (Trellix)
  Zabezpečení e-mailu se v dnešní době bere jako samozřejmost. Často se však setkáváme s faktem, že tato ochrana bývá nedostatečná a není schopná reagovat na moderní útoky jako je spear phishing, quishing nebo závadné URL. Trellix proto nabízí kompletní e-mailovou ochranu v cloudové i on-premis variantě, kterou je snadné integrovat s produkty třetích stran.

 • 9:25 - 9:45 Proaktivní ochrana před zneužitím privilegovaných účtů
  Helena Hrašková, Account & Vendor Manager (Wallix)
  Radek Kugler, Security Consultant (Wallix)
  Kompromitace a následné zneužití privilegovaných účtů je jedním z nejvýznamnějších rizik, kterým IT infrastruktury čelí. Nemusíme však tyto účty vnímat jako nutné zlo, pokud existuje efektivní řešení pro jejich zabezpečení a jasné vytyčení pravidel v podobě Privileged Access Managementu (PAM). Podíváme se, jak k tomu přistupuje evropský leader WALLIX se svými technologiemi PAM4ALL a PAM4OT.

 • 9:45 - 10:05 Odstraňte slepá místa ve svém zabezpečení díky DNS ochraně
  Roman Zavadil, Whalebone
  Systém DNS je bez pochyby jednou ze zásadních částí IT infrastruktury. Máte však technologii, prostřednictvím které dostanete tento systém pod kontrolu a ochráníte jej proti DNS tunnelingu, útokům na zaměstnance mimo síť, phishingu apod.? Whalebone Immunity je vytvořen právě k tomu, aby vám pomohl odkrýt slepá místa vaší DNS komunikace a identifikovat o 80 % více hrozeb, než jen s NextGeneration Firewallem.

 • 10:05 - 10:25 Proaktivní obrana před kybernetickými útoky
  Tomáš Koutný, Product Manager (Labyrinth)
  Kybernetická ochrana doposud fungovala jako reakce na útok, který probíhá nebo již proběhl. Mnoho technologií je navíc příliš masivních a zahlcuje uživatele daty. Labyrinth na to jde jinak. Deception Technology platforma Labyrinth připravuje vaši síť na útok pomocí subtilní technologie klamných bodů, které budou na útočníka působit funkčně a interaktivně, čímž ho zpomalí a vás takřka okamžitě upozorní, kdy a kde došlo k útoku.

 • 10:25 - 10:45 Přestávka a coffee break
     
 • 10:45 - 11:05 Inteligentní Sandbox, který útočníci neodhalí – Trellix
  Thorsten Merz, Solutions Engineer, Trellix
  Sandboxové technologie mají už v základu schopnosti jako je efektivní rozbalení kódu v uzavřeném prostředí pro odhalení, zda se jedná o škodlivý nebo podezřelý prvek, než mu umožní přístup do sítě. Trellix ale přidal něco navíc! Vyvinul unikátní patentovanou technologii, která nedovolí útočníkovi odhalit, že se jeho kód nachází v sandboxu. Díky tomu zvyšuje zabezpečení vaší komunikace.

 • 11:05 - 11:25 Kybernetická bezpečnost v průmyslovém prostředí
  Ilja David, Iron OT
  S kybernetickými útoky v průmyslovém prostředí se budeme setkávat stále častěji. Provozní technologie jsou mnohem zranitelnější než informační technologie a bezpečnostní incidenty větší a destruktivnější. Abychom předešli kybernetickému útoku, potřebujeme detekovat zranitelnosti, anomálie v síti, monitorovat všechna zařízení a indikovat náznaky útoku. Ukážeme Vám, jak lze pomocí technologií SCADAfence, Wallix a Barracuda zajistit kybernetickou bezpečnost i v průmyslovém prostředí.

 • 11:25 - 11:45 Bezpečnost jako služba: od teorie k praxi
  Petr Konečný, Senior Account Manager (Sophos MDR)
  Sophos je aktuálně globálně největším poskytovatelem MDR služeb a jeho technologie Sophos Managed Detection and Response slaví úspěchy jak v rámci hodnocení světových agentur a zákazníků, tak z pohledu rostoucích prodejů. Ukážeme Vám, jak MDR prakticky pomáhá zákazníkům v boji proti kybernetickým hrozbám. Dále Vám přiblížíme reálné příklady nasazení z praxe, zkušenosti zákazníků a projdeme si scénáře kdy a pro koho je vhodné MDR využít.

 • 11:45 - 12:05 Security Operations Center: Proč se vyplatí tento trend nepodcenit
  Roman Jiráček, Senior Account & Vendor Manager (LogRhythm)
  Security Operations Center (SOC) je rostoucím trendem v oblasti expertních služeb, které chce významná míra společností na českém a slovenském trhu využívat. Tyto expertizy jsou založeny na zkušenostech lidí pracujících v SOC, ale také na využívaných technologiích, jakou jsou SIEM, NDR nebo UEBA. Tyto technologie konsolidují a poskytují stěžejní informace SOC analytikům pro řešení daných kybernetických incidentů. LogRhythm nabízí komplexní portfolio, které Vám pomůže vybudovat SOC prostřednictvím dlouhodobého lídra v oblasti SIEM technologií.

 • 12:05 - 12:55 Oběd

 • 12:55 - 13:15 Specifické bezpečnostní incidenty za poslední rok
  Vladimír Lazecký, Předseda představenstva, VIAVIS
  Kybernetické incidenty nejsou způsobeny pouze úspěšnými phishingovými či vishingovými útoky, ransomware, ale někdy i okolnostmi, které mohou působit až komicky. Přitom dopady těchto incidentů byly nemalé. Jedním z případů, který si rozebereme, je msta zaměstnance šéfovi. Zaměstnanec bez IT znalostí ovládnul mailovou schránku, profily na sociálních sítích a provedl úspěšný reputační útok. Probereme i další příklady z praxe a doporučení, jak jim předcházet, či snížit riziko být jejich obětí.

 • 13:15 - 13:35 Krádeže citlivých dat: Jak zabezpečit to nejcennější - Barracuda
  Jakub Jančík, Account Manager – CEE, Barracuda
  Čísla platebních karet, identifikační čísla sociálního zabezpečení, ale i jména, adresy nebo telefonní čísla. Běžní uživatelé se snaží s těmito údaji nakládat opatrně, mnohé webové aplikace jsou ovšem při jejich ochraně poměrně benevolentní. Jejich odcizení nebo zneužití je pak zásadním obchodním i reputačním rizikem pro nejednu firmu. Představíme vám, jak Barracuda Web Application Firewall (WAF) zajišťuje ochranu webových aplikací před útoky směřovanými na krádež citlivých dat, útoky typu denial of service, pozměnění webu a další.

 • 13:35 - 13:55 Uživatel jako nejslabší bezpečnostní článek řetězu
  Tomáš Koutný, Product Manager (Skyhigh Security)
  Zaměstnanci v dnešní době pracují s množstvím cloudových služeb, jako jsou e-mail, úložiště nebo překladače. Není výjimkou, že v těchto službách sdílí citlivá firemní data. Tato místa tak představují slabinu, kterou můžou útočníci využít. Skyhigh Security se právě touto otázkou zabývá a má na ni jasnou odpověď v podobě komplexního zabezpečení webového provozu a cloudových služeb.

 • 13:55 - 14:15 Švýcarský nůž kybernetické bezpečnosti
  Lukáš Babčický, Product Manager (Rapid7)
  Modulární platforma Rapid7 Insight může být nejsnazší odpovědí na otázku, jak držet krok se stále narůstajícími požadavky na technické aspekty zabezpečení Vašich infrastruktur. Představíme Vám její stěžejní prvky v podobě managementu zranitelností, XDR, SIEM, SOAR a nástroje pro aplikační bezpečnost.

 • 14:15 - 14:30 Přestávka a coffee break

 • 14:30 - 14:50 Miskonfigurace jako Achillova pata kybernetické bezpečnosti
  Lukáš Babčický, Product Manager (Gytpol)
  Věnujete oblasti konfiguračních zranitelností dostatek pozornosti? Útočníci ano, jejich zneužití je na pozadí až 80 % úspěšných útoků. Zjistěte, jak Vám v této oblasti pomůže automatizovaný hardening.

 • 14:50 - 15:10 Jak předcházet útokům: Monitorovat uživatele
  Kamil Kosour, Vendor Manager (Ekran)
  Jakým způsobem monitorovat přístupy a aktivity uživatelů v interní síti? Kdo je vhodným cílem monitoringu? Jak mít tento typ rizik pro kontrolou. Jak odhalovat případné bezpečnostní incidenty a jak na ně reagovat? Na tyto a mnohé další otázky nabízí odpověď technologie Ekran, poskytující nepřetržitý dohled nad aktivitami administrátorů.

 • 15:10 - 15:30 Ohlédnutí za rokem 2023 - ThreatGuard a PhishTest
  Roman Jiráček, Senior Account & Vendor Manager, Comguard
  Informace o kybernetických hrozbách a uživatelé jsou v naší infrastruktuře kritickými pilíři kybernetické bezpečnosti. Proto je velmi důležité věnovat jim maximální pozornost – mít aktuální informace o IT zranitelnostech a školit uživatele v oblasti IT bezpečnosti. Pojďme se společně podívat na to, jakým konkrétním kybernetickým hrozbám jsme v loňském roce čelili a jak jsme se o nich mohli dozvědět. Také se zaměříme na phishingové kampaně, kterým museli jednotliví uživatelé čelit. Popíšeme si, jak na něj reagovali, a co to mohlo organizacím způsobit.

 • 15:30 - 15:40 Závěrečná diskuze a tombola

 

ORGANIZAČNÍ POKYNY A POZNÁMKY

Registrace a účast na akci je zdarma do naplnění kapacity. Pokud nedorazíte bez předchozího odhlášení, nebo ohlásíte svoji nepřítomnost těsně před akcí, může Vám být naúčtován poplatek ve výši 50 EUR.

Proces registrace probíhá manuálně, prosíme, vyčkejte na potvrzovací email.

Vstupné zahrnuje občerstvení a oběd.

Registrací na akci vyjadřujete svůj souhlas se zpracováním osobních údajů pro obchodní a marketingové účely.

Cesta:

MHD: zastávka Avion Shopp. Park

Autem: Parkování je možné na venkovním parkovišti za cenu 15 €/1 den (2 €/1 hod), druhou možností je parkovaní v podzemní garáži, které je zpoplatněné částkou 3 €/1 hod, max. 25 €/1 den. V docházkové vzdálenosti je pak možné využít bezplatné parkování v garážích nebo na parkovišti Avion Shopping Park. Parkování není v rámci akce hrazeno. 

Změna programu vyhrazena.

Více informací k akci na sales[@]comguard.cz a marketing[@]comguard.cz.