Novinka v zabezpečení - přístup Zero Trust

Zero Trust Network Access (ZTNA) je horkým tématem ve světě zabezpečení sítí

Přidáno: 13.04.2021, 14:14

Zero Trust Network Access (ZTNA) je horkým tématem ve světě zabezpečení sítí, na které výrobci flexibilně reagují. Sophos plánuje začlenění této nové technologie do produktového portfolia v polovině letošního roku, v rámci své iniciativy Security Innovation Alliance (SIA) již aktivně spolupracuje s lídry v dané sféře – společnostmi Appgaze, Axis Securtiy a TransienX.

Koncept „zero trust“ řeší rizika, která s sebou nese připojení nového zařízení do korporátní sítě skrz VPN. Dalo by se říct, že pracuje s presumpcí viny a všechny zařízení považuje za rizikové, dokud se neprokážou jako zabezpečená. Každé zařízení získá v síti pouze takové oprávnění, které odpovídá jeho aktuální bezpečnostní připravenosti = bezpečná alternativa k VPN. 

Sophos bude ZTNA nabízet jako sofistikovaně zabezpečené a transparentní připojení vzdálených pracovníků nebo poboček plně kompatibilní s XG Firewallem a Sophos Intercept X. McAfee na druhou stranu povoluje přístup do svého endpoint intelligence spolupracujícím stranám, a tak pomáhá při přístupu do sdílených aplikací vyhodnotit bezpečnostní rizika připíjejícího se uživatele a rozhodnout se, zda přístup povolí, nebo (u kompromitovaného stroje) zamítne.

 

Více informací: https://partnernews.sophos.com/en-us/2020/12/products/sophos-zero-trust-network-access-ztna-is-coming-soon-your-faq/

 

V případě zájmu kontaktujte naše obchodní partnery nebo sales@comguard.cz.