Podzimní VIP Workshop 2023

Proběhlo: 26.10.2023, 12:30

Podzimní VIP Workshop pro zákazníky partnerů s tématem NIS2.

Přidáno: 02.10.2023, 14:15

 

Vážení obchodní přátelé,

srdečně Vás zveme na podzimní VIP Workshop! Připojte se k nám na akci zaměřenou na klíčové téma NIS2, kdy se budeme věnovat zásadním pilířům této směrnice.

Očekávejte inspirativní odborné přednášky našich expertů, kteří Vám představí nejnovější nástroje pro posun Vaší bezpečnosti na vyšší úroveň. Ukážeme Vám také efektivní strategie pro reakci na kybernetické výzvy v souladu s evropskými směrnicemi.

Neméně důležitý bude čas na společnou diskuzi a networking. A jako již tradičně, se můžete těšit na skvělé občerstvení a bohatou tombolu.


Program zakončíme řízenou degustací a společným posezením nad sklenkou vína v Penzionu & Sklípku Šarlota v Mutěnicích.

Neváhejte a kontaktujte svého obchodního garanta pro více informací a možnost přihlášení!

Těšíme se na setkání s vámi!ZÁKLADNÍ INFORMACE
...

Datum

čtvrtek 26. 10. 2023

Start

ve 12:30

Místo

COMGUARD, Sochorova 38, Brno

Účastníci

Zákazníci partnerů COMGUARD

Výrobci

Barracuda; Rapid7; Sophos; Wallix; SecurEnvoy; Trellix; Gytpol; SCADAfence; ThreatGuard

 

 

 

 ___

Generální partner akce


Partner akce
PROGRAM

 • 12:15–12:30 Registrace a přivítání

 • 12:30–12:50 NIS2 a technická opatření VKB v režimu vyšších povinností
  Úvodní přednášku k tématu akce povede Martin Votava, Sales Director, COMGUARD

 • 12:50–13:10 Barracuda – Web Application Firewall (jako služba) – flexibilní řešení aplikační bezpečnosti
  Aplikační bezpečnost je samostatným paragrafem vyhlášky návrhu novely ZoKB dle NIS2. Proč se zabývat zabezpečením webových aplikací nejen kvůli NIS2 a jak lze tuto problematiku elegantně řešit pomocí Barracuda WAF? Kromě zodpovězení těchto dotazů se blíže podíváme také na přehled oblíbených funkcionalit a také se dozvíte o možnostech jak WAF jednoduše nasadit i ve Vašem prostředí.

  Jakub Jančík, Account Manager – CEE, Barracuda

 • 13:10–13:30 Rapid7 – Sběr a vyhodnocování bezpečnostních událostí jednoduše s Rapid7
  Správa Log Managementu a SIEM řešení nemusí být vždy složitá záležitost. Ukážeme vám jak Rapid7 boří mýty o náročnosti správy a implementace SIEM technologie a jak díky němu budete současně v souladu s novou směrnicí NIS2.
  Helena Hrašková, Account Manager, COMGUARD


 • 13:30–13:50 Wallix – Správa privilegovaných přístupů nejen v zájmu NIS2
  Dosažení shody s požadavky NIS2 bude pro mnohé organizace znamenat potřebu zapracovat na oblastech řízení přístupů, přístupových oprávnění, správy a ověřování administrátorských identit a dalších dílčích disciplín, kde se technologie typu Privileged Access Management jeví jako ideální nástroj. Probereme, do jaké míry dokáže v této oblasti pomoci leader ve své oblasti, technologie WALLIX PAM4ALL a PAM4OT.
  Lukáš Babčický, Account Manager, COMGUARD

 • 13:50–14:00 Přestávka a občerstvení

 • 14:00–14:20 SecurEnvoy – Multifaktorová autentizace jako standard IT bezpečnosti
  Dle směrnice NIS2 bude povinností využívat autentizační mechanizmus, který není založený pouze na použití identifikátoru účtu a hesla, nýbrž na více faktorové autentizaci s nejméně dvěma různými typy faktorů. Multifaktorová autentizace od SecurEnvoy nabízí potřebnou flexibilitu a zachovává si uživatelský komfort. Uživatelé si mohou vybrat z velkého množství autentizačních metod včetně moderních push notifikací nebo autentizací pomocí NFC či QR kódů.
  Helena Hrašková, Account Manager, COMGUARD


 • 14:20–14:40 Trellix – Zabezpečení koncových bodů je nejen v souvislosti s NIS2 nutností
  Bezpečnost koncových strojů už dávno není jen o signaturách. Přibývají technologie jako appliacation control, sandbox, EDR a další, bez kterých bychom nebyli schopni udržet krok s útočníky. Co ale v praxi takové technologie přinesou a s čím dokážou reálně pomoci? To vše si v rámci prezentace ukážeme a současně dáme tyto technologie do souvislosti s naplněním konkrétních požadavků NIS2.
  Jakub Mazal, Security Consultant, COMGUARD

 • 14:40–15:00 Gytpol – Stavíme bezpečnost na pevných základech?
  Microsoft poukazuje na fakt, že až 80 % úspěšných ransomware útoků roku 2022 umožnilo zneužití konfigurační chyby. Snížení efektivity bezpečnostních nástrojů a procesů díky nedostatečnému hardeningu je jen těžko zpochybnitelné. Jak však tuto oblast efektivně řešit navzdory nedostatku personálních kapacit a neustávajícím změnám nastavení našich platforem? Řešení přináší Gytpol Validator.
  Lukáš Babčický, Account Manager, COMGUARD

 • 15:00–15:10 Přestávka a občerstvení

 • 15:10–15:30 SCADAfence – NIS2 a průmyslové řídící systémy
  Pro zajištění kybernetické bezpečnosti průmyslových a řídících systémů potřebujeme omezit fyzický a vzdálený přístup k těmto zařízením, vyčlenit komunikační sítě od ostatní infrastruktury a využívat nástroje, která nám budou monitorovat všechna zařízení a zároveň detekovat zranitelnosti a anomálie v síti. Ukážeme vám, jak lze mít pomocí technologie SCADAfence Platform zajištěnou kybernetickou bezpečnost i v průmyslovém prostředí.
  Helena Hrašková, Account Manager, COMGUARD

 • 15:30–15:50 ThreatGuard – Kybernetický svět a jeho úskalí
  Informace o kybernetických hrozbách a uživatelé jsou v naší infrastruktuře kritickými pilíři kybernetické bezpečnosti. Proto je velmi důležité věnovat jim maximální pozornost – mít aktuální informace o IT zranitelnostech a školit uživatele v oblasti IT bezpečnosti. Pojďme se společně podívat na to, jakým konkrétním kybernetickým hrozbám jsme v loňském roce čelili a jak jsme se o nich mohli dozvědět. Také se zaměříme na phishingové kampaně, kterým museli jednotliví uživatelé čelit. Popíšeme si, jak na něj reagovali a co to mohlo organizacím způsobit.
  Roman Jiráček, Senior Account & Vendor Manager, COMGUARD

 • 15:50–16:10 Tombola a závěr


 • 16:10 odjezd do Mutěnic, ubytování

 • od 18:00 Večeře a posezení ve vinném sklípku
  studený raut, degustace 19:00-20:00, po degustaci teplý raut, CM 21:00-00:00

 • 27. 10. 8:00–10:00 Snídaně a odjezd

Změna programu vyhrazena. 
Více informací k akci na sales[@]comguard.cz nebo marketing[@]comguard.cz.