Webinář – SCADAfence – Monitoring OT sítí

Proběhlo: 30.08.2023, 14:00

S kybernetickými útoky v průmyslovém prostředí se budeme setkávat stále častěji. Jak jim předejít Vám ukážeme s pomocí řešení od SCADAfence.

Přidáno: 16.08.2023, 16:00

SCADAfence Platform již téměř 10 let chrání miliony zařízení pro výrobní závody a kritickou infrastruktury před kybernetickými útoky po celém světě.

S kybernetickými útoky v průmyslovém prostředí se budeme setkávat stále častěji. Provozní technologie jsou mnohem zranitelnější než informační technologie a bezpečnostní incidenty jsou zde mnohem vážnější a mají rozsáhlejší dopad. Zařízení v OT prostředí zpravidla nemají takový výkon, aby mohla pracovat s bezpečnostními mechanismy jako je šifrování a pokročilé autentizační protokoly. Obecně byla OT zařízení navržena před desítkami let a s jejich provázaností s IT světem se nepočítalo.

Proto je nutné se v rámci OT prostředí zaměřit na prevenční opatření.

V rámci prevence před kybernetickými útoky, které mohou tento typ prostředí narušit, je nutné provádět:

  • Detekování zranitelností;

  • Detekci anomálií v síti;

  • Monitoring všech zařízení v dané síti;

  • Indikovat náznaky útoků

Zařízení v OT prostředí zpravidla nemají takový výkon, aby mohla pracovat s bezpečnostními mechanismy jako je šifrování a pokročilé autentizační protokoly.

Ukážeme si, jaké výhody poskytuje řešení SCADAfence. Jaké jsou nejdůležitější body, na které se při ochraně OT prostředí zaměřit a jak mít pomocí technologie SCADAfence Platform zajištěnou kybernetickou bezpečnost i v průmyslovém prostředí.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Datum a čas

30. 8. 2023, od 14:00, proběhlo, záznam k dispozici níže

Místo

Online

Publikum

partneři a zákazníci

Prezentuje

Helena Hrašková a Ondrej Malík, COMGUARD


V případě nejasností prosím kontaktujte marketing[@]comguard.cz
.