• Hlavní strana
  • Aktualita: COMGUARD obdržel poděkování od náčelníka Generálního štábu AČR

COMGUARD obdržel poděkování od náčelníka Generálního štábu AČR

Společnost COMGUARD, přední český distributor kybernetické bezpečnosti, byla vysoce oceněna náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky, generálporučíkem Karlem Řehkou, za významnou podporu aktivní zálohy.

Přidáno: 04.06.2024, 13:09

Ocenění proběhlo ve středu 22. května na slavnostním setkání ve Velitelství výcviku – Vojenské akademii ve Vyškově, kterého se zúčastnili velitelé sil, ředitelé sekcí a vojáci aktivní zálohy.

Generálporučík Řehka zdůraznil, že aktivní záloha je nezbytnou součástí obranyschopnosti České republiky. „Zkušenost z Ukrajiny ukazuje, jaký význam mají dobře připravené a rychle dostupné zálohy. Uvědomujeme si to a nebereme to na lehkou váhu. Aktivní záloha učinila za dvě dekády své existence velký kvalitativní a kvantitativní posun. Dnes je nejlépe připravenou zálohou státu,“ uvedl generálporučík Řehka.

Dále poděkoval zaměstnavatelům za jejich nepřímý, ale velmi významný podíl na obranyschopnosti státu. „Vy, zaměstnavatelé, se svým vstřícným postojem nepřímo, ale významně, podílíte na obranyschopnosti země. Uvědomuji si, že vytvořit podmínky pro službu v aktivní záloze nemusí být snadné. Může vám to přinášet personální a provozní obtíže, které musíte řešit. Hledali jste však cestu, jak by to mohlo jít. Děkuji, za vaši podporu,“ ocenil zaměstnavatele Řehka.

Za společnost COMGUARD se slavnostního setkání zúčastnil generální ředitel Aleš Nosek, který vyjádřil hrdost nad tímto uznáním. „Jsme velice poctěni tímto oceněním od Armády České republiky. Podpora našich zaměstnanců, kteří se rozhodli sloužit v aktivní záloze, je pro nás samozřejmostí. Věříme, že jejich vojenské zkušenosti a dovednosti přinášejí přidanou hodnotu nejen naší firmě, ale i celé společnosti,“ uvedl Aleš Nosek. Společnost COMGUARD se dlouhodobě snaží vytvářet příznivé podmínky pro své zaměstnance sloužící v aktivní záloze.

Setkání rovněž umožnilo zaměstnavatelům nahlédnout do techniky a vybavení Pozemních a Vzdušných sil Armády ČR a navštívit výcvikové trenažéry Vojenské akademie Vyškov.