McAfee Enterprise + FireEye = Trellix

Spojením McAfee Enterprise a FireEye vznikl Trellix.

Přidáno: 09.02.2022, 16:11

O spojení McAfee Enterprise a FireEye jsme vás informovali již v říjnu 2021. Oba giganti na poli kyberbezpečnosti dokončili fiskální rok pod svými názvy a nyní přicházejí s názvem společným.

Investiční společnost Symphony Technology Group (STG) v březnu 2021 zakoupila McAfee Enterprise za 4 miliardy dolarů a v červnu pokračovala zakoupením společnosti FireEye za 1,2 miliardy dolarů. Sloučení bylo dokončeno v říjnu minulého roku a od té chvíle IT svět očekával společný obchodní název, který je nyní znám. Stal se jím Trellix.

Trellix má kolem 40 000 zákazníků, 5 000 zaměstnanců a tržby společnosti dosahují 2 miliard dolarů. Společnost sídlí v kalifornském San Jose.

Společnost Trellix se zaměří na rozšířenou detekci a reakci na hrozby (XDR) za pomocí strojového učení a automatizace, a bude vyvíjet řešení, které nazývá živou bezpečností. Živá bezpečnost“ má být bezpečnostní technologie, která se učí a přizpůsobuje pro ochranu IT operations tak, aby odolala těm nejpokročilejším útokům.

CEO Bryan Palma uvedl: Opravdu věřím, že mnoho věcí, které nyní děláme, se v pozitivním slova smyslu výrazně odlišují od toho, čím se v minulosti zabývaly obě společnosti. Myslíme si, že existuje nový způsob, jak reprezentovat kam jako XDR byznys směřujeme.

B. Palma strávil několik měsíců usilovnou analytickou prací nad sbližováním a symbiózou řešení obou společností v oblasti koncových bodů, sítí a bezpečnostních operací.

Rozšířená detekce a reakce na hrozby bude v příštích pěti až deseti letech převládajícím způsobem zabezpečení architektury. Máme pocit, že jsme v dobré pozici.“ řekl Palma. Většina našich konkurentů má dílčí řešení, tedy jen malé kousky skládačky.“

Bryan Palma shrnul svých 7 trumfů v rukávu ve článku na CRN.com

Zdroje:

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na sales@comguard.cz.