Podzimní akce ve znamení NIS2


Prezentace přinesly účastníkům konkrétní řešení

Přidáno: 31.10.2023, 13:44

Každoročně pořádáme pro naše partnery a zákazníky našich partnerů menší akce, které jsou zaměřené na konkrétní oblast kyberbezpečnosti. Pro tento podzim jsme se rozhodli věnovat chystané směrnici NIS2 a souvisejícím opatřením, jak se přiblížit naplnění technických požadavků této normy.

Jak obchodní ředitel COMGUARD Ing. Martin Votava uvádí: „Jsem velice rád, že jsme mohli našim partnerům a jejich zákazníkům nastínit, co je v nejbližší době čeká a současně pomoci s návrhem možných řešení. Věřím, že se na nás budou i nadále obracet nejen ve věcech technických, ale i procesních, které s NIS2 nesporně souvisejí.“.

 

S ohledem na fakt, že směrnice NIS2 postihne enormní počet organizací, jsme připraveni našimi kapacitami i v budoucnu pomáhat našim partnerům a jejich zákazníkům s maximální úrovní zabezpečení v souladu se směrnicemi.

 

Směrnice a změny s ní související je v plánu s účinností nového zákona o kybernetické bezpečnosti (podle plánu v druhé polovině roku 2024) a postihne tisíce organizací v České republice.

„Směrnice NIS2 přináší mnoho změn v oblasti zajišťování kybernetické bezpečnosti a týká se nejen organizací, které jsou již nyní podle aktuálního zákona o kybernetické bezpečnosti povinny své systémy zabezpečovat, ale i velkého množství organizací, které budou do regulace spadat nově a do dnešního dne žádné povinnosti plnit nemusely.“ – zdroj NÚKIB

 

Kdykoli nás můžete kontaktovat na adrese sales[@]comguard.cz, jsme připraveni Vám pomoci a poskytnou naše expertní služby.