Podzimní Technologická snídaně 2023

Proběhlo: 19.10.2023, 10:00

Podzimní Technologická snídaně pro partnery s tématem NIS2.

Přidáno: 02.10.2023, 12:38

 

Vážení partneři,

srdečně Vás zveme na podzimní Technologickou snídani! Připojte se k nám na akci zaměřenou na klíčové téma – NIS2, kdy se budeme věnovat zásadním pilířům této směrnice.

Očekávejte inspirativní odborné přednášky našich expertů, kteří Vám představí nejnovější nástroje pro posun bezpečnosti Vašich zákazníků na vyšší úroveň. Ukážeme Vám také efektivní strategie pro reakci na kybernetické výzvy v souladu s evropskými směrnicemi.

Neméně důležitý bude čas na společnou diskuzi a networking. A jako již tradičně, se můžete těšit na skvělé občerstvení a bohatou tombolu.

Neváhejte a kontaktujte svého obchodního garanta pro více informací a možnost přihlášení!

Těšíme se na setkání s vámi!

.

ZÁKLADNÍ INFORMACE
...

Datum

čtvrtek 19. 10. 2023

Start

v 10:00

Místo

KC GREEN POINT, Praha 10

Účastníci

Partneři COMGUARD

Výrobci

Barracuda; Rapid7; Sophos; Wallix; SecurEnvoy; Trellix; Gytpol; SCADAfence; ThreatGuard

 

 

 

 

...

Generální partner akce

Partneři akce


PROGRAM

 • 9:30–10:00 Registrace a přivítání

 • 10:00–10:20 NIS2 a technická opatření VKB v režimu vyšších povinností
  Úvodní přednášku k tématu akce povede Michal Mezera, Technical Director, COMGUARD

 • 10:20–10:40 Barracuda – Web Application Firewall (jako služba) – flexibilní řešení aplikační bezpečnosti
  Aplikační bezpečnost je samostatným paragrafem vyhlášky návrhu novely ZoKB dle NIS2. Proč se zabývat zabezpečením webových aplikací nejen kvůli NIS2 a jak lze tuto problematiku elegantně řešit pomocí Barracuda WAF? Kromě zodpovězení těchto dotazů se blíže podíváme také na přehled oblíbených funkcionalit a také se dozvíte o možnostech jak WAF jednoduše nasadit v prostředí Vašeho klienta.

 • 10:40–11:00 Rapid7 – Sběr a vyhodnocování bezpečnostních událostí jednoduše s Rapid7
  Správa Log Managementu a SIEM řešení nemusí být vždy složitá záležitost. Ukážeme vám jak Rapid7 boří mýty o náročnosti správy a implementace SIEM technologie a jak díky němu budete současně v souladu s novou směrnicí NIS2.

 • 11:00–11:15 Sophos – Budoucnost kyberbezpečnosti je v MDR
  Neustále rostoucí nároky na znalost hackerských technik, bezpečnostních technologií a hlavně rychlost reakce, vedou ke stále větší poptávce po odbornících na IT bezpečnost. Co když ale lidé zkrátka nejsou? Odpovědí mohou být řešení typu kyberbezpečnost jako služba. Společně se podíváme na to, v čem vyniká Sophos, který je průkopníkem v této oblasti.

 • 11:15–11:30 Přestávka a občerstvení

 • 11:30–12:00 Wallix + SecurEnvoy – Správa privilegovaných přístupů a autentizace nejen v zájmu NIS2
  Dosažení shody s požadavky NIS2 bude pro mnohé organizace znamenat potřebu zapracovat na oblastech řízení přístupů, přístupových oprávnění, správy a ověřování administrátorských identit a více faktorové autentizaci s nejméně dvěma různými typy faktorů. Kombinace WALLIX PAM4ALL a PAM4OT s technologií SecurEnvoy MFA pokrývá celou řadu požadavků v rámci NIS2 a my si probereme, do jaké míry Vám dokáží v této oblasti pomoci.


 • 12:00–12:20 Trellix – Zabezpečení koncových bodů je nejen v souvislosti s NIS2 nutností
  Bezpečnost koncových strojů už dávno není jen o signaturách. Přibývají technologie jako appliacation control, sandbox, EDR a další, bez kterých bychom nebyli schopni udržet krok s útočníky. Co ale v praxi takové technologie přinesou a s čím dokážou reálně pomoci? To vše si v rámci prezentace ukážeme a současně dáme tyto technologie do souvislosti s naplněním konkrétních požadavků NIS2.

 • 12:20–12:40 Gytpol – Stavíme bezpečnost na pevných základech?
  Microsoft poukazuje na fakt, že až 80 % úspěšných ransomware útoků roku 2022 umožnilo zneužití konfigurační chyby. Snížení efektivity bezpečnostních nástrojů a procesů díky nedostatečnému hardeningu je jen těžko zpochybnitelné. Jak však tuto oblast efektivně řešit navzdory nedostatku personálních kapacit a neustávajícím změnám nastavení našich platforem? Řešení přináší Gytpol Validator.

 • 12:40–13:00 Přestávka a občerstvení

 • 13:00–13:20 SCADAfence – NIS2 a průmyslové řídící systémy
  Pro zajištění kybernetické bezpečnosti průmyslových a řídících systémů potřebujeme omezit fyzický a vzdálený přístup k těmto zařízením, vyčlenit komunikační sítě od ostatní infrastruktury a využívat nástroje, která nám budou monitorovat všechna zařízení a zároveň detekovat zranitelnosti a anomálie v síti. Ukážeme vám, jak lze mít pomocí technologie SCADAfence Platform zajištěnou kybernetickou bezpečnost i v průmyslovém prostředí.

 • 13:20–13:40 ThreatGuard – Kybernetický svět a jeho úskalí
  Informace o kybernetických hrozbách a uživatelé jsou v naší infrastruktuře kritickými pilíři kybernetické bezpečnosti. Proto je velmi důležité věnovat jim maximální pozornost – mít aktuální informace o IT zranitelnostech a školit uživatele v oblasti IT bezpečnosti. Pojďme se společně podívat na to, jakým konkrétním kybernetickým hrozbám jsme v loňském roce čelili a jak jsme se o nich mohli dozvědět. Také se zaměříme na phishingové kampaně, kterým museli jednotliví uživatelé čelit. Popíšeme si, jak na něj reagovali a co to mohlo organizacím způsobit.

 • 13:40–13:50 Závěrečné shrnutí opatření NIS2
  Michal Mezera, Technical Director, COMGUARD

 • 13:50–14:00 Tombola a závěr

...

Změna programu vyhrazena. 
Více informací k akci na sales[@]comguard.cz nebo marketing[@]comguard.cz.