Návštěva McAfee EBC v Amsterdamu

"Než vypukla pandemie / cesta může být zážitek / McAfee EBC nemusí být nuda!" uvádí ředitel společnosti Karel Klumpner

Úvod

Rád bych se s Vámi podělil o své zážitky z cesty do Amsterdamu. Cílem cesty naší výpravy bylo McAfee EBC. Pro neznalé, jedná se o jedno ze dvou největších kompetenčních a předváděcích center na světě společnosti McAfee.

Návštěva kompetenčního centra byla iniciována naším významným klientem, velkou telekomunikační společností, který potřeboval vyřešit zabezpečení specifických technických záležitostí týkající se jejich infrastruktury v cloudu. Přestože náš technický tým v COMGUARD je na jedné z nejvyšších odborných úrovní v Evropě, tak jsme si přáli ukázat a navrhnout klientovi supermoderní technologie, které se teprve připravovaly k publikaci/prodeji a můžou významně pomoci jeho podnikání.

Cesta

Naše cesta začala v Praze na letišti v Ruzyni v neděli večer 8. března. Výprava čítala celkem tři členy - jeden obchodník a dva techničtí specialisté. Odlet se konal v době, kdy naplno propukla infekce koronaviru v Itálii a celý svět s rozpaky hleděl na jeho šíření. Na letišti panovala poklidná atmosféra, jenom čínští turisté měli roušky. Šťastné shledání jsme šli oslavit do místní restaurace typicky českým způsobem a připili jsme si na zdraví Plzeňským… Když pominu fakt, že obchodní část prošla přes celní kontrolu hladce a bez problémů, zatímco veškerý technický tým byl opakovaně prohlédnut do všech detailů, tak vše proběhlo až do Amsterdamu hladce a naprosto v pořádku.

Protože podle mě na mapě vypadal hotel velmi blízko, navrhl jsem procvičit si nohy a dojít k němu pěšky. Moudřejší nebo spíš pohodlnější část našeho týmu rozumně namítla, že to vypadá podle mapy na hodinovou procházku, a navíc po zdejší dálnici. Byl jsem přehlasován a svěřili jsme se do péče taxíku, který měl stejně luxusní ceny jako pivo na letišti v Praze. Příjezd do hotelu včetně ubytování už proběhl hladce tak, jako večerní setkání s naším skvělým průvodcem a hostitelem panem Vladimírem Palackem z McAfee (Commercial Account Manager).

McAfee EBC

Druhý den ráno jsme po snídani vyrazili do EBC, které bylo přímo naproti našemu hotelu. Stísněný pocit prázdného hotelu vystřídal podobný pocit v EBC, který rozptyloval ze všech sil tým McAfee, věnující nám maximální péči a pozornost. Měli jsme totiž k dispozici celé kompetenční centrum i veškerý jeho odborný tým. Po přivítání a vzájemném představení jsme vyplnili krátký dotazník týkající se odborných očekávání z naší strany. Potom začal odborný program, který byl individuální a dlouhodobě dopředu připravovaný na míru našeho klienta.

V programu byla například zahrnuta témata:

  • Threat management security strategy
  • Endpoint security architecture for digital enterprise
  • Mobile security in cloud
  • Sec Ops
  • Threat management attack and defend simulation
  • Roadmap

Zkráceně se jednalo o kombinaci odborných přednášek s diskusemi nad konkrétními situacemi na závěr zpestřenými reálnou ukázkou obrany proti simulovanému reálnému hackerskému útoku. Otevřeně se přiznávám, že jsme měli obavy z přemíry marketingu a obecných informací. Opak byl pravdou. Tým, který se nám plně věnoval byl na nejvyšší možné technické úrovni a jejich informace, které nám poskytovaly, tomu odpovídaly. Nepřeháním, když řeknu, že zákazník byl nadšený stejně tak jako my.

Klient na závěr našeho setkání obdržel zprávu, ve které byly shrnuty jeho i naše počáteční požadavky z dotazníku a doplněné o konkrétní informace z portfolia výrobce, které je řešily. Rovněž nás příjemně překvapila možnost, kterou nám sdělili při rozloučení, že je možné předem požádat o simultánní překlad do rodného jazyka na náklady výrobce.

Odlet

Po rozloučení jsme vyrazili na letiště, kde nás nadšený klient neomylně nasměroval do restaurace s kvalitním zlatavým mokem. Jaké bylo naše překvapení, když se zanedlouho objevil i vedoucí technického týmu EBC a pokračovali jsme v neformální podobě „odborné“ diskuse nad sklenicí dobrého piva Amstel. Cesta domů proběhla v pořádku bez komplikací, až na tradiční detailní celní prohlídku naší technické části výpravy. Po příletu nás velmi překvapilo, že jsme nemohli letadlo opustit tradiční cestou. Přijel pro nás autobus, který nás vysadil na druhém konci letiště a prošli jsme zdravotní kontrolou do smutné reality všedního dne.

Závěr

Každému, kdo potřebuje řešit zabezpečení a ochranu své infrastruktury aplikací v cloudu, vřele doporučuji návštěvu nebo konzultaci s odborníky McAfee EBC. Díky nelehké situaci, která se od té doby kvůli pandemii viru COVID-19 výrazně zhoršila, přišlo EBC s novou nabídkou služeb – virtuální návštěva Amsterdamu. Do doby, než se zdravotní situace výrazně zlepší, všem doporučuji využít této ojedinělé nabídky a konzultovat své odborné požadavky se špičkovým týmem prostřednictvím webexu.

Chcete se dozvědět více?

V případě dotazů a zájmu o návštěvu McAfee EBC se neváhejte na nás obrátit. Jsme Vám k dispozici na sales@comguard.cz

Ing. Karel Klumpner, MSc. (ředitel společnosti), COMGUARD a.s.


Přidejte Váš názor

Opište text z obrázku, prosím:

Komentáře k článku - přidejte komentář jako první